ÜNİBEL Özel Eğitim ve Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1994 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Ege Üniversitesi’nin, kent bilgi sistemleri proje ve uygulama çalışmalarını gerçekleştirilebilmek amacıyla kurdukları bilişim firmasıdır.

Şirket, 1998 yılına kadar kent bilgi sistemleri konularında çalışmalarını sürdürmüş, aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarına da bilişim hizmetleri sağlamıştır.
Şirket  yapılan değişikliklerle İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kuruluşlarına teknik destek hizmeti sağlayan, belediye genelinde bilişim projeleri hazırlayan, danışmanlık – müşavirlik hizmetleri yürüten bugünkü organizasyon yapısına kavuşmuştur.

Ünibel, İzmir Büyükşehir Belediyesi, bağlı kurum ve kuruluşları ile şirketlerine,
• Bilgi teknolojileri alanında çözümler üreten,
• Teknik destek sağlayan,
• Gereken bilişim standartlarını adı geçen kurum ve kuruluşlara uygulayan,
•  Bilgisayar eğitimleri veren,
•  Kent bütününde uygulamaya konulan Kent Bilgi Sistemi kapsamında teknik çalışmaların yapılması, altyapı hazırlanması ve projelerin takip edilmesini sağlayan bir ileri teknoloji şirketidir.

Şirket hissedarlarımız; İzbeton A.Ş., İzulaş A.Ş., Urla Belediyesi, Çeşme Belediyesi ve Aydın Belediyesi'dir. 

Şirketimiz mali açıdan iç denetim sürecinde denetim kurulu üyeleri, dış denetim açısından da yeminli mali müşavirimiz tarafından aylık ve yıllık olarak denetlenmektedir.

Alımı yapılan tüm hizmet ve mal analizleri İdari İşler ve Ticaret Müdürlüğü tarafından teklif toplama ve fatura arkasına yetkili makamlardan imza alınarak yürütülmektedir. 
 

Birimlerimiz;

Bilişim Teknik Müdürlüğü
Yazılım Müdürlüğü
Tanıtım Müdürlüğü
İdari İşler Müdürlüğü
Ticaret Müdürlüğü
Mali İşler Müdürlüğü
Personel Müdürlüğü

Ünibel Özel Eğitim Bilgi Teknolojileri Kültür, Tanıtım ve Yayıncılık San. Tic. A.Ş